Page 1 of 3

Par Deep Sky Stacker

PostPosted: 30 Aug 2009, 19:56
by korner
kāds var izskaidrot vienkārši kā viņu izmantot? versija 3.3.0. gribu vienkārši raw failus salikt kopā un viss, apstrādi tālāk PS. Es taka saliku, bet bilde iznāca taka pa diognāli gareniska Image .
Un iesakat varbūt, kādus option jāizmaina, lai iegūtu labāku atēlu vai kvalitāte :)

PostPosted: 30 Aug 2009, 20:23
by ansis.rezgalis
Ko Tu tieši vēlējies sastakot?

PostPosted: 30 Aug 2009, 20:28
by korner
Nu bet es jau to tak uzrakstīju :D raw failus, kuros ir redzamas zvaigznes, nu to māku, kā jau redzi ir bilde, bet nevar nekādīgi dabūt to bildi horizontāli (kad stako?) vai stakošanā tikai šada veida bilde iznāks, diognāliski?

PostPosted: 30 Aug 2009, 21:55
by Andris R
Izskatās, ka stakoti att. ar stipri atšķirīgiem orientātijas leņķiem, tad izvēloties opciju < ''Moisic" Mode> rezultējošā bilde noteikti sanāktu tāda kāda redzama, ja <Standart Mode> , tad par pamatu tiks ņemta aktivizētā bilde uz kuras klāsies nākamā, jo vairāk attēli būs nobīdīti , jo krasāk izcelsies pārklājoša zona( cik stipri izcelsies daļēji atkarīgs no izvēl. Light opcijas , ja < Median>varētu būt vismazāk). Protams, ja stakošanas procesā nav aizgājis ''šķērsām'' ar atbalsta zvaigznēm ( pa retam tā gadās, ja stako kadrus ar ļoti atšķirīgiem redzeslauku centriem bez izteikti raksturīgām detaļām, tādā gadījumā var veikt priešapstrādi , piem., Photoshop-ā aptuveni ''piedzenot'' orientāciju un nogriežot lieko).

PostPosted: 30 Aug 2009, 23:44
by korner
vienalga uzliekot to Moisic un Median bilde tāda pati Image

Lab tas tā, PS to visu izlaboju. Vai šajā programā vēl kādu opciju mainīt, lai uzlabotu bildi? kā jau redzat šajā bildē ko ieliku, tāda viņa arī iznāk, blāva ja?

PostPosted: 31 Aug 2009, 18:25
by Andris R
Tikai tagad pievērsu uzmanību, ka lietoju vecāku DSS versiju 3.2.2, būs japapēta, kas jaunajā ''uzlabots'' ... Par attēla blāvumu , grūti teikt ( Stack. param. -> Light-> un tālāk kurš iestat. labāks jāeksperimentē atkarībā no vēlamā rezultāta un ''izejmateriāla'') .. vēl var pievērst uzmanību, vai aktivēts < Aling RGB Channels in Final image>.

PostPosted: 31 Aug 2009, 18:33
by korner
Nu paldies par info :)

PostPosted: 31 Aug 2009, 22:54
by Andris R
Iemēģināju DSS vers. 3.3.0 - nekādu pārsteigumu ... būtiskas atšķirības nemanīju. Aplūkojot redzamās fotogrāfijas ( cik nopratu Kasiopejas zv-ja un Perseja / Adromedas apgabali) nemanīju acīmredzamas stakošanas kļūdas , rodas jautājums ar kādu fotoaparātu bildēts, vai aparāta iestatījumos nav kāda ''sadzīviska ekstra'' , kas atspoguļo aparāta horizontālo orientāciju EXIF info un DSS to pa savam interpretē. Vai nav palicis atmiņā, kā bija orientēta fotokamera eksponēšanas laikā , vai nepastāv kāda sakarība ar att. orientāciju pēc stakošanas?... kaut gan maza varbūtība :?

PostPosted: 31 Aug 2009, 23:16
by Zh
ja jau panesaas teema par DSS un bezteleskopu fotografeeshanu, tad ielieku savas bildes, izmeegjinaats, ko var izspiest no canon powershot seerijas ziepjutrauka un deepspacestakera. bildeets bez sekoshanas 30 kadri pa 3-5 sek. uz max zooma (10x) iso800 .jpg formaataa, augusta viduu, pilseetas apstaakljos...

m31 30x5sek. iso800
Image

m13 20x3sek. iso800
Image

m57 30x3sek. iso800
Image

PostPosted: 01 Sep 2009, 00:20
by Andris R
Manuprāt, interesants rezultāts Zh ! Un ierosme jaunai tēmai - astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu. Laika gaitā sakrājies atbilstošs materiāls, nesanāk apkopot... šādām bildēm piemīt savs šarms un tās jāuzlūko no cita redzesviedokļa , nekā "trofejas'' iegūtas ar lielo ''kalibru''...
Un vienkārš fotoaparāts katram pieejams.
DeepSkyStacker arī ...