Tieši relativitātes teorija ir analogs plakanai zemei, kas novietota uz ziloņa. Ar laiku šī teorija aizies kā vienkāršs stulbums. Par ziloni arī domāja aprobežoti, nedomāja par to kur atrodas zilonis, domāja tikai par to ka Zeme ir uz ziloņa, bet kur stāv zilonis, tas nevienam neinteresēja. Tāpat arī ar relativitātes teoriju, skaidro visu apmēram un aptuveni, bet fundamentālus iemeslus parādībām un fizisko mehānismu neskaidro un nedomā skaidrot.
Par Ņūtonu Tu arī kļūdies. Nevajag spriest par zinātni pēc jokiem un leģendām. Ābols, iespējams, Ņūtonam arī uzkrita uz galvas, taču savus likumus viņš neizveidoja pēkšņi un no nekā. Vēsture Ņūtona likumiem sākas ar dāņu astronomu Tiho Braga, kas pētīja galvenokārt Marsu un arī citas planētas, bet tikai tās, kas ir tuvu Saulei. Ar laiku pie viņa kā palīgs strādāja Johans Keplers un tad, kad Tiho Braga aizgāja no šīs pasaules, Kepleram palika visi viņa materiāli, statistiskie dati, un viņš aizdomājās, vai var šos datus apvienot kādā likumsakarība, ko viņš arī izdarīja, tā radās Keplera likumi. Keplera likumi nonāca Pie Īzaka Ņūtona un viņš savukārt sāka domāt, vai nevar izveidot likumsakarību, kas apvienotu Keplera likumus un viņš atrada likumsakarību, ko nosauca par Vispasaules Gravitācijas likumu. Iespējams vēstures niansēs kļūdos, iespējams arī kādas matemātiskās nianses palaidu garām, bet apmēram tādā veidā un ar tādiem datiem strādāja Īzaks Ņūtons. Vienīgi nosaukt likumu par vispasaules izrādījās ne gluži korekti, jo statistiskie novērojumi tika veikti tikai uz tuvākām Saulei planētām, tāpēc vēlāk radās dažādas nesaskaņas, piemēram Plutons īsti neiekļaujas klasiskajā Ņūtona mehānikā un parādījās Zeligera paradokss.
Ņjūtons savu gravitācijas likumu neieguva no tā, ka viņam uzkrita uz galvas ābols, viņš to ieguva no novērojumiem, būtībā loģika ir tāda, pamērījām un izdomājām formulas, kas saskan ar novērojumiem, bet viņš to formulu neizdomāja no gravitācijas fizikālā mehānisma, viņš visu laiku domāja kāds tur ir mehānisms, ne tikai viņš, bet visi tā laika zinātnieki domāja par to kā strādā gravitācijas mehānisms, vai pievelkas, vai piestumjas un kāds ir tam fizikālais iemesls.
Ņjūtona fizika nav tā kā gluži novecojusi, bet tai bija dažas nepilnības, tas ir pirmais tuvinājums. Ja paturpināt tēmu par ētera dinamiku, tad tur gravitācijas likums ir izvest, es uzsveru izvests, no gravitācijas fizikālā mehānisma. Rezultātā formula ir tāda pat kā Ņūtonam, tikai viņam klāt vēl ir Gausa integrālis, kas sākuma attālumos ir vienāds ar 1, pēc tam ir straujš kritums līdz nullei. Lūk kāpēc tuvu Saulei viss saskan ar Ņūtona formulu un kāpēc nav nekāda Zeligera paradoksa, jo gravitācija ir process, kuram pamatā ir termālā difūzija, vai kā to latviski pareizāk tulkot, vienkārši starp objektiem ir zemāka ētera temperatūra, līdz ar to zemāks spiediens. Gravitācija nav pievilkšanās, bet gan piespiešanās, tas ir ētera spiediens. Līdz ar to gravitācija neizplatās bezgalīgi tālu, jo siltuma apmaiņa pēc kāda noteikta attāluma sajaucas. Starp citu, it kā sākumos bija strīdi par to vai Ņūtona formulai vajag likt klāt eksponenciālo vienādojumu, tas nav gluži Gausa integrālis, bet tomēr tādi jautājumi it kā bija, bet galu galā no tā atteicās.
Mums vispār ir iestāstīta zinātnes vēsture galīgi aplami un nepareizi. Par Ņūtonu mums stāsta, ka viņam uzkrita ābols uz galvas un viņš no tā pēkšņi visu izdomāja. Mums stāsta ka Maksvels savus likumus postulēja, Jūs apskatieties viņa formulas un pamēģiniet kaut ko tādu postulēt. Mums stāsta ka Mendļejevs nosapņoja savu tabulu sapnī, lai gan realitātē viņš to taisīja mērķtiecīgi un arī neizgudroja pēkšņi, starp citu, oriģinālā viņai ir vēl viena nulles kolona, ētera kolona, kura mūsdienīgā tabulā ir izņemta. Tās visas mūsdienu zinātnes interpretācijas ir galīgie murgi, leģendu un joku pārstāstīšana, kas ir tālu no realitātes.